Aktuality & novinky

Adventní jarmark 2023


SVPT Kyčera

Fota z vystoupení na adventním jarmarku v Lidovém domě jsou uloženy ve fotogalerii.


Halenkovské slavnosti 2023


SVPT Kyčera

Fota z vystoupení ze slavností jsou uloženy ve fotogalerii.


Vynášaní mařeny 2023


SVPT Kyčera

Fotky z letošního vítání jara jsou uloženy ve fotogalerii.


Vánoční Jarmark


SVPT Kyčera

Fotogalerie - Vánoční jarmark v Lidovém domě 27.11.2022.


Fotoreport - Muziky na Kohútce 2022


SVPT Kyčera

Deštivé odpoledne na Kohútce - fotogalerie.


Halenkovské slavnosti 2022


SVPT Kyčera

Foto z vystoupení společně s cimbálkou jsou uloženy ve fotogalerii.


Vynášaní mařeny 2022


SVPT Kyčera

Fotky z letošního vítání jara jsou uloženy ve fotogalerii.


SOUSTŘEDĚNÍ PRO MALÉ TANEČNÍKY


SVPT Kyčera

V sobotu 25.září pořádá náš soubor taneční soustředění pro cérky a ogary s rytmem v těle. Tělocvična základní školy Halenkov od 9 do 12 hodin. Těší se na vás sestry Černotovy!


Zahájení zkoušek


SVPT Kyčera

V tomto školním roce zahájíme zkoušky ve středu 15. září v tělocvičně Základní školy v Halenkově. Malušata od 16 hodin, a větší skupina od 16:45. Rádi přivítáme nové tanečníky a tanečnice.


Taneční soustředění


SVPT Kyčera

Soubor Kyčera pořádá dopolední víkendové taneční soustředění pod vedením lektorek Magdaleny a Barbory Černotových. V sobotu 3. října 2020 od 9 do 12 hodin v tělocvičně ZŠ Halenkov. Se sebou pití, pohodlné oblečení na cvičení a vhodnou obuv. Jsou zvány všechny děti od 8 let s pohybem v těle!


Zkoušky malušata


SVPT Kyčera

Naše malušata zahají zkoušky až 30. září a to od 16 hodin v tělocvičně Základní školy Halenkov.


Zahájení zkoušek


SVPT Kyčera

V tomto školním roce zahájíme zkoušky pro větší skupinu ( od 8 let) ve středu 16. září v tělocvičně Základní školy v Halenkově. Zkouška začíná přesně v 17 hodin. Rádi přivítáme nové tanečníky a tanečnice.


Taneční soustředění


SVPT Kyčera

Soubor Kyčera pořádá v sobotu 8. února bude dopolední taneční soustředění a to od 9 do 12 hodin. Taneční průprava je určena pro všechny taneční nadšence, nejenom pro Kyčeráky. Děvčata začínají v 9 hodin, chlapci od 10 hodin. Sebou pití, taneční obuv, děvčata sukni.


Zkoušky v roce 2020


Od příští zkoušky 22.ledna budou začínat zkoušky "velké skupiny" v 16:30 do 17:30. Malí zůstávají od 16:00 do 16:45.


Vystoupení CM Portáš


SVPT Kyčera

Cimbálovou muziku Portáš si můžete poslechnout při akcích v Halenkově: Rozsvícení vánočního stromku, které se koná 1.12.2019 odpoledne. Dále na Vánočním zastavení - tradičním vánočním jarmarku, který bude 14. prosince.


Zkoušky ve školním roce 2019/2020


SVPT Kyčera

Zkoušky v letošním školním roce budou vždy ve středu a to od 16 hodin do 18:30 v tělocvičně Základní školy. První letošní zkouška bude tuto středu 25.9.2019 a to pro obě dvě skupiny. Zároveň uvítáme nové nadšené tanečníky a to ve věku od 6 do 15 let. Těšíme se na Vás všechny!


Zkouška před slavnostmi


V pátek 31.května od 17 hodin bude zkouška na pódiu v prostoru obecního úřadu. Obě skupiny! Zkontrolujte, zda máte v pořádku kroje, případně kontaktujte Martinu Černotovou.


Májový jarmark


SVPT Kyčera

Kyčera vystoupí spolu se souborem Ovčák v rámci programu Májového jarmarku ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. 25. května! Odjezd ve 12:00, příjezd v 17:30.


Prodloužená zkouška


Dnes bude prodloužená zkouška od 16:45 až do 18:30!


Vynášání Mařeny a vítání jara


SVPT Kyčera

Fota jsou v galerii


Další aktuality

Soubor valašských písní a tanců Kyčera, z.s.

je dětský folklórní soubor písní a tanců působící v obci Halenkov (Valašsko -Horní Vsacko). Staronový dětský folklórní soubor navazuje na zaniklý SVPT Kyčera po více jak 20 letech.

SVPT Kyčera

Svou novou éru započal v březnu roku 2015 za velké podpory obce Halenkov a obrovského nadšení rodičů a dětí. Soubor si klade za cíl předávat krásu folklórních a valašských tradic naší nejmladší generaci a uchovávat toto cenné kulturního dědictví v našem regionu.

Soubor tvoří dvě skupiny - děti od 4 - 7 let a od 8 - 15 let nejen z obce Halenkov, v celkovém počtu téměř 60 dětí. Snahou je vychovat si svoji doprovodnou cimbálovou muziku, která by soubor Kyčera doprovázela.

Momentálně se zkouší jednou za týden. Soubor úzce spolupracuje se souborem Ovčák z Hovězí, kam by měli členové souboru Kyčera v budoucnosti směřovat.


Náš soubor se stal zapsaným spolkem

Milí rodičové, chtěli bychom Vám oznámit, že náš soubor má nové stanovy a stal se dle nich zapsaným spolkem s dlouhatánským názvem oficiálním: Soubor valašských písní a tanců Kyčera, z.s.

SVPT Kyčera

Tyto stanovy jsou zveřejněny zde. Prosíme Vás o jejich pročtení, zejména pak práva a povinnosti členů. Jak se dočtete tak budeme rozhodovat o členských příspěvcích.

Ve funkcích spolku byli zvoleni tito:

 • Lenka Felbabová - umělecký vedoucí souboru,
 • Martina Černotová - krojový hospodář,
 • Magdaléna Černotová - vedoucí zpěvu a muziky,
 • Petra Zádilská - organizační vedoucí,
 • Lenka Šuláková - asistent/asistenti souboru uměleckého vedoucího,
 • Renata Bíliková - pokladník,
 • Jana Orságová - zástupce/zástupci rodičů

 • Statutáři a komise: Předseda: Petra Zádilská, Místopředseda: Lenka Šuláková, Členové kontrolní komise: Jana Orságová, Miroslav Zetek a Radek Šulák

  Pro obnovení fungování IČ sdružení jsme se rozhodli, abychom mohli žádat o příspvěky a dotaci jako spolek s právní formou. Jako neformální sdružení a podsložka obce je to mnohem náročnější a při tom počtu dětí se takto nedá fungovat.


  Vystoupení v prosinci 2019


  • 1201

   ROZSVÍCENÍ STROMEČKU V HALENKOVĚ

   Cimbálová muzika Portáš – dobrovolně můžete podpořit zpěvem - od 13:00 hodin

  • 1214

   VÁNOČNÍ ZASTAVENÍ - JARMARK V HALENKOVĚ

   Cimbálová muzika Portáš – dobrovolně můžete podpořit zpěvem - od 15:00 hodin

  • 1223

   KOLEDY NA HORALU A LANTERNĚ VELKÝCH KARLOVICÍCH

   pojedou vybraní ( odpoledne )

  • 1226

   ŠTĚPÁNSKÁ KOLEDA V KOSTELE V HALENKOVĚ

   všichni - od 15:00 hodin


  Kyčera na youtube
   

  Další videa najdete na našem youtube kanálu.

  Cimbálová muzika Portáš

  Muzika vznikla ve školním roce 2015/16 pod vedením Magdaleny Černotové a pomocí Milana Šipuly. Muzika 5 dětí, které hrají na hudební nástroje: cimbál, kontrabas, flétny a housle. Muzika zkouší každý pátek od 16:30 hodin v budově OÚ. Naše Cimbálová muzika chce navázat na tradici ( starou více jak 20 let ) spolupráce souboru Kyčera a cimbálové muziky Portáš, která soubor doprovázela. Soubor se snaží o to mít svoji vlastní muziku, která by soubor doprovázela při vystoupeních.

  Zájemci o hraní v cimbálové muzice můžou kontaktovat vedoucí cimbálové muziky Alžbětu Bosovou na telefonu   +420 720 761 612.