HISTORIE


 • SVPT Kyčera

  1982 - 1993

  Vznik souboru

  Soubor vzniknul v školním roce 1982 - 83 při ZŠ Halenkov. Uměleckým vedoucím sboru byl Zdeněk Hala (učitel ZŠ Halenkov), choreografi byli L. Oravec a J. Oravcová, organizačním vedoucím J. Jakeš, o garderobu pečovaly J. Běhálková, L. Marcinová, J. Řepková, A. Kocurková, fotodokumentaci zajišťoval Z. Václavík, hudbu cimbálová muzika Portáš.


  SVPT Kyčera

  V souboru tančilo a zpívalo 32 žáků ZŠ Halenkov. Soubor podporovaly místní závody, organizace, škola a nejvíce MNV. Děti v soutěžích národopisných souborů v Zubří, Frýdku – Místku, Rožnově pod Radhoštěm, ve Strážnici i v Polsku. Soubor získal mnohá ocenění. Jeho činnost však asi po 12 letech ustala.


  V školním roce 1992 - 93 oslavil soubor Kyčera svých 10 let. Videa z tehdejších oslav najdete na youtube

 • SVPT Kyčera

  Březen 2015

  Obnova činnosti souboru

  Po více jak 20 letech se podařilo soubor znovu obnovit na jaře roku 2015 a to především díky obrovské podpoře obce Halenkov a nadšení rodičů.


  SVPT Kyčera

  Uměleckou vedoucí suboru je Lenka Felbabová. Asistenty jsou : Martina Černotová, Lenka Šuláková, Magda Černotová, Viktor Dvořák, Miroslav Gajdoš. Organizační vedoucí je Petra Zádilská.


  Soubor je rozdělen na dvě skupiny - malušata a školáci a čítá téměř 60 tančníků. I přes svou krátké působení soubor Kyčera vystupoval např. na Halenkovských slavnostech nebo Anenské pouti v Rožnově pod Radhoštěm.


  Snahou je mít vlastní dětskou cimbálovou muziku, která by tanečníky doprovázela. Cílem souboru je předávat valašské zvyky a tradiční písně a tance nejmladší generaci, aby se krása folklóru nadále předávala jako dědictví našich předků.

 • SVPT Kyčera

  Září 2015

  Začínáme zkoušet

  Momentálně se zkouší jednou za týden.Soubor úzce spolupracuje se souborem Ovčák z Hovězí, kam by měli členové souboru Kyčera v budoucnosti směřovat.


  SVPT Kyčera
 • SVPT Kyčera

  Leden 2016

  Náš soubor se stal zapsaným spolkem

  Soubor Kyčera má nové stanovy a stal se dle nich zapsaným spolkem s dlouhatánským názvem oficiálním: Soubor valašských písní a tanců Kyčera, z.s.


  SVPT Kyčera
 • Podpořte
  náš
  soubor